Sunteți aici:
03 Apr 2016
Ultima actualizare: 03 Apr 2016, 19:13
Accesări: 579
Email

CS Dacia Mioveni a ocupat locul al patrulea in seria D a campionatului national de handbal junioare II, urmand sa participe la turneul semifinal.

In cel de-al doilea turneu de sala, ce s-a incheiat astazi la Plopeni, echipa argeseana a inregistrat urmatoarele rezultate:16-16 cu Chimia Ramnicu Valcea si 27-26 cu echipa gazda, HC Activ CSO.

Constantin Ciobanu, directorul sportiv al clubului nostru, s-a declarat multumit de lucrurile realizate pana acum: ''Echipa noastra incheie turneul de la Plopeni cu o victorie mare. Dupa gazdele au condus la pauza cu 5 goluri diferenta am revenit in repriza 2 si am cistigat pe un  final de infarct! Mergem la turneul semifinal 1 cu obiectiv clar si anume calificarea la turneul semifinal principal! Am iesit dintr-o grupa foarte puternica si asta ne obliga. Multumim din suflet autoritatilor locale care au fost permanent alaturi de noi, presedintelui Adrian Stefan si Consiliului Director pentru suport, dar si celor  prezenti in numar foarte mare la meciurile din acest sezon''.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponLinkedinPinterest
Pin It