Sunteți aici:
03 Iul 2017
Ultima actualizare: 03 Iul 2017, 11:19
Accesări: 242
Email

Cei mai buni elevi și tineri din Mioveni, care au excelat în ultimul an prin rezultate deosebite la învățătură, competiții sportive sau concursuri și olimpiade naționale și internaționale au fost premiați și felicitați.

Printre aceştia s-au aflat şi sportivii CS Dacia Mioveni 2012.

Sportivii au primit cupe, tofee şi diplome oferite de Primăria şi Consiliul Local  şi Grupul Dacia-Renault.

Premierea sportivilor care au obținut rezultate deosebite la campionatele și competițiile interne și internaționale a fost făcută de către conducerea Primăriei Mioveni şi de directorul Uzinei Vehicule Dacia, Christophe Dridi, un prieten apropiat al comunității din Mioveni.

Iată rezultatele:

Secţia Handbal

Rezultate: calificare în premieră la Turneu Final Junioare I, locul 6 naţional;

- prima participare în Divizia A pentru secţia  de Handbal

- Lotul este format din: Catalina Mirica, Cristina Mititelu, Ancuta Moroianu, Teodora- Angelica Dimache, Geanina Niţu, Violeta Iordache, Madalina Crăiţă, Vacariu Ana Maria, Mihart Andreea, Ioana Stancescu, Ingrid Bodo,Adriana Cîrstea,Teodora Dobre,  Andreea Fieraru, Ana Maria Dumitrascu, Norica Pîrvulescu, Elena Nicolta Deaconu,Ciontoiu Emilia, Ciontoiu Ana,Ioana Udrea.

Sportivele sunt atrenate de Danil Gheorghe şi Macri Georgianos.

Secţia Volei

Rezultate: calificare în premieră la Turneul Final de Speranţeşi ocuparea locului 5 naţional.

-        Lotul este format din:  Bortoi Amira, Bortoi Viviana, Mares Ana, Bascau Andrada, Panait Gabriela, Dumitru Mihaela, Dumitru Gabriela, Tufeanu Alesia, Dobre Diana, Meianu Maria, Mares Elisa, Barbu Jesica, Besliu Bianca, Marin Georgiana.

Sportivele sunt atrenate de Valeriu Fianu

     Secţia Înot :

    Rezultate:

Andra Mitu a obţinut la Campionatele Naţionale de  la Bacau, locul al doilea la 1500 liber, locul al doilea la 1500 liber junior şi locul al treilea la 800 liber junior.

Voican Rareş a obţinut locula al treilea la Campionatele Naţionale Bacau, la 800 liber  junior.

Sportivii sunt antrenaţi de Viorel Ciobanu.

Secţia Karate

Rezultate:

-      Stefan Stanciu este multiplu campion naţional, medaliat cu bronz la Campionatul Mondial de la   Varna – Bulgaria.

-      Elisei Antonio este  multiplu campion naţional, medaliat cu aur la Campionatul Mondial de la   Varna – Bulgaria.

-      David Dumitra este multiplu campion naţional, medaliat cu aur şi argint la Campionatul Mondial de la   Varna – Bulgaria.

-      Laurenţiu Catrinescu este multiplu campion naţional

-     Catalin Georgescu este  multiplu campion naţional, medaliat cu bronz la Campionatul Mondial de la   Varna – Bulgaria.

Sportivii sunt antrenaţi de către Sebastian Ene

     Secţia Tenis

Rezultate: Andrei Ciobanu, Mihai Ciungu, Rebeca Tudose, Flavia Ogrezeanu, Matei Seciu , Victor Dumitru şi  Alberto  Nuţu au avut clasari pe podium la multiple turnee organizate sub egida FRT.

Sportivii sunt antrenati de Ghiorghe Dinuţă şi Robert Bînă.

         Secţia Oină   

Rezultate:

-      Titlul Naţional la Junioare I , Minioină

-      Titlul Naţional la Senioare - Fete

-      Lotul Junioare I, Senioare este format din: Mihaela Sandu, Andreea Ilie , Bianca Mitrică, Elena Savu, Cristina Zagor, Georgiana Mitrică, Andreea Mierlea, Silvia Stana, Laura Munteanu, Casandra Constantin, Stefania Pantazoiu, Alexia Creţu şi Alina Ivan.

-      Lotul Minioina

Georgiana Farcaş, Andreea Rotaru, Plentoiu Dinu Ştefania, Eliza Coman, Estera Pandelie, Amalia Lungu Ana Maria Florescu.

Sportivele sunt pregătite de Filofteia Dumitru.

Conducerea clubului le felicită pentru aceste performanţe şi mulţumeşte Primăriei şi Consiliului Local pentru sprijinul acordat.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponLinkedinPinterest
Pin It